nazwy cwiczen po angielsku

Trening, intensywność ćwiczeń na siłowni

Ocena użytkowników: 0 / 5
 
trening-intensywnosc-cwiczen-na-silowni

Intensywność ćwiczeń na siłowni ma bardzo duże znaczenie w procesie zdobywania masy mięśniowej może nie aż tak bardzo ważne jak dieta, ale powinniśmy brać ten czynnik pod uwagę układając swój plan treningowy.

Każdy mięsień inaczej się ćwiczy oraz regeneruje więc zachęcam do przeczytania artykułu Regeneracja po treningu siłowym. Dowiecie się z niego ile potrzeba czasu w zależności od intensywności na regenerację odpowiedniej grupy mięśniowej.

Ćwicząc na siłowni i skupiając się na zdobywaniu masy mięśniowej powinniśmy raczej starać się o to, aby trening nie był bardzo intensywny. Oczywiście nie należy również przesadzać, ponieważ nasze mięśnie mogą nie rosnąć w skutek zastoju. Taki stan rzeczy również może wystąpić, gdy wszystkie nasze treningi są bardzo intensywne. Mięśnie po pewnym czasie przyzwyczają się i również nastąpi zastój. Dlatego należy zapamiętać, że jeżeli chcemy zdobywać masę mięśniową należy stosować treningi o zróżnicowanym stopniu intensywności. Czyli np. 2 treningi na daną grupę mięśni ćwiczymy intensywnie, a później jeden trening o mniejszej intensywności. Dodatkowo, gdy wszystkie nasze treningi są bardzo intensywne możemy doznać jakiegoś urazu lub kontuzji.

W czasie, gdy ćwiczymy bardzo intensywnie wskazane jest zrobienie sobie przerwy na tydzień lub dwa. Mięśnie w tym czasie będą miały czas na 100% regenerację. Osoby nie robiące takiej przerwy bardzo szybko mogą odczuć skutki przetrenowania i przemęczenia, a ich mięśnie przestaną rosnąć w skutek zastoju. Dlatego warto sobie rozpisać plan treningowy na dłuższy okres czasu, aby skutecznie dążyć do celu, który sobie wyznaczymy. Przerwę taką możemy robić sobie np. co miesiąc lub dwa.

Podsumowując:

  • treningi powinny różnić się od siebie intensywnością, aby nasze mięśnie nie przyzwyczajały się do wysiłku (ale bez popadania w skrajności),
  • mięśnie, potrzebują odpoczynku od treningów, aby całkowicie się zregenerować np. tydzień po miesiącu ćwiczeń,
  • zmienny poziom intensywności treningów wpływa na bardziej spektakularne efekty, jeżeli chcemy przybrać na masie.
Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok