nazwy cwiczen po angielsku

Prawidłowe oddychanie podczas ćwiczeń

Ocena użytkowników: 5 / 5
 
prawidlowe-oddychanie-podczas-cwiczen

Temat prawidłowego oddychania jest często poruszany ze względu na wagę tego zagadnienia. Trenerzy personalni są zgodni co do tego, że prawidłowe oddychanie podczas ćwiczeń zwiększa skuteczność oraz bezpieczeństwo treningu (o tym później). Nauczenie się prawidłowego oddychania wchodzi w skład prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Nabycie tej umiejętności na początku będzie owocowało z każdym kolejnym treningiem, więc im wcześniej poświęcimy trochę uwagi temu zagadnieniu, tym lepiej. Dzięki prawidłowemu oddychaniu, wykonywanie ćwiczeń będzie łatwiejsze, a podczas niektórych ćwiczeń łatwiej będzie zachować stabilność, równowagę oraz osiągnąć lepsze rezultaty.

Większość trenerów jest zgodna, że powietrze powinniśmy nabierać podczas podnoszenia ciężaru a wypuszczać podczas opuszczania. Jeśli czujesz się niekomfortowo oddychając w ten sposób i nie możesz nauczyć się wykonywania ćwiczeń oddychając wspomnianym sposobem, poproś o pomoc i radę trenera personalnego, który powinien skorygować błędy. Należy mieć na uwadze również ćwiczenia, w których nie ma płynności wykonywania ruchów (np. wstrzymywanie obciążenia podczas wykonywania ruchu). W tego rodzaju ćwiczeniach, należy również zachować płynność i ciągłość oddechu.

Bardzo ważną zasadą, o której należy pamiętać, jest nie wstrzymywanie oddechu podczas wykonywania ćwiczeń. Wstrzymywanie oddechu podczas ćwiczeń skutkuje gwałtownym skokiem ciśnienia do niebezpiecznych wartości co stanowi zagrożenie dla zdrowia. Jeśli zdarza nam się wykonywanie ćwiczeń podczas wstrzymywania oddechu, należy jak najszybciej wybyć się tego złego nawyku.

Pamiętaj, oddychanie dostarcza tlenu do krwi, który jest potrzeby do prawidłowej pracy naszego organizmu, również mięśni. Oddychając w prawidłowy, zrównoważony i rytmiczny sposób, dostarczasz mięśniom niezbędnego tlenu i możesz poprawić w ten sposób swoje rezultaty.

 

Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok