nazwy cwiczen po angielsku

Trening, czyli od czego zacząć ćwiczenia i naszą przygodę z siłownią

Ocena użytkowników: 0 / 5
 
trening-czyli-od-czego-zaczac-cwiczenia-i-nasza-przygode-z-silownia

Na pewno dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy mogli ćwiczyć na siłowni. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób, które mają wadę wzroku lub przechodziły jakieś poważniejsze choroby. Np. nadmierny wysiłek może doprowadzić do odklejenia się siatkówki.

Gdy mamy już to za sobą teraz pozostaje nam tylko ułożyć sobie dobrą dietę oraz plan treningowy. Najważniejsze w tym wszystkim jest chyba zdyscyplinowanie i wytrwałość w dążeniu do celu. Ponieważ nic tak szybko nie przychodzi, przynajmniej nie naturalna masa mięśniowa. Jednak z dobrą dietą już po miesiącu można osiągnąć niezłe wyniki. Wiem ze swojego doświadczenia, że np. w bicepsie można mieć o 1cm więcej oraz waga może wzrosnąć ok. 5- 6 kg.

Zaczynając ćwiczyć musimy wiedzieć co chcemy osiągnąć:
-przybrać na masie-3 dniowy trening na masę4 dniowy trening na masę?
-zdobyć więcej siły-ćwiczenia, trening na siłę?
-czy może wyrzeźbić swoje mięśnie-ćwiczenia, trening na rzeźbę?
-lub po prostu zmienić wygląd swojego ciała i "usprawnić" swoje mięśnie:)

Po odpowiedzi na to pytanie zajmujemy się doborem  ćwiczeń, ich ilości oraz powtórzeń w seriach. W następnych postach postaram się nieco wyjaśnić o co chodzi, więc nie przejmujcie się bo to w cale nie jest aż takie skomplikowane.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń proponuje również pomierzyć sobie obwody odpowiednich mięśni, czyli klatka, biceps itp. oraz zrobić sobie zdjęcie przed lustrem, aby później móc porównać i przekonać się o efektach naszych ćwiczeń.

Dla pocieszenia dodam, że początki są zawsze trudne, ale też efekty gdy się odpowiednio staramy są też największe i najbardziej zauważalne. Dlatego dążymy wytrwale do celu i zapraszam do dalszej lektury bo naprawdę warto.

Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok