nazwy cwiczen po angielsku
opublikuj swoj tekst
Ocena użytkowników: 5 / 5
 
 kitesurfing dla każdego

Wakacje, plaża, słońce - relaks idealny. Ale może by tak przełamać rutynę i poczuć wiatr we włosach, nie tylko przysłowiowo, a do tego zadbać o zdrowie oraz zabawę? Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim jak surf? Czy wyobrażałeś sobie, że nad polskim, pozornie nieprzyjaznym Bałtykiem można odnaleźć tajemniczy kompleks Chałupy 3? A może marzył Ci się kurs kiteserfing? Jeśli na polskiej ziemi chcesz się poczuć jak na Hawajach to być może ta opcja jest dla Ciebie.

Relaks stary jak świat?

Chociaż historycy określają, że surfing narodził się w Polinezji w IV wieku n.e., pierwszy zapis praktyk znalazł się w notatkach Jamesa Cooka w 1778 roku. Opisywał on mieszkańców Hawajów, którzy pływali na 4-metrowych deskach po oceanie. Wraz z początkiem wieku XX surfing stawał się coraz bardziej popularny poza Hawajami czy wyspami Polinezji, aby zaczął być w końcu kojarzony z wysokimi falami w Malibu w Kalifornii. Dziś na całym świecie jest wiele ośrodków surfingu, a część z nich znajdziemy również w Polsce.

Surf czyli co to właściwie oznacza

Surf czy też potocznie nazywany surfingiem, to dyscyplina sportowa polegająca na jeździe na specjalnej desce na czole fali morskiej. Może polegać na samym płynięciu na falach, jak również na ich forsowaniu czy wykonywaniu specjalistycznych ewolucji. Od kilku lat sport ten cieszy się popularnością. Ale surfing ma do zaoferowania także wiele technik i modyfikacji dla każdego z nas. Jeśli tylko chcemy spróbować naszych sił i nie mamy przeciwwskazań zdrowotnych, możemy zapoznać się z samym surfingiem, windsurfingiem, skimboardingiem czy innymi odmianami. Szczególnie ciekawy może okazać się kurs kitesurfing, który łączy jazdę na desce z wykorzystaniem specjalnego latawca, napędzanego przez wiatr. Nad Bałtykiem w sam znalazł!

Surfing po polsku

Chociaż szkoły surfingu w Polsce istnieją już od lat 90. XX wieku, to w latach 2000 powstała jedna z pierwszych szkół kiteserfingu na Wybrzeżu, założona przez Donata Raczkowskiego. Na jej bazie kilkanaście lat później powstała Akademia Kitesurf, która ostatecznie - w latach 2018 - przekształciła się w ekipę surf people. Powstał sklep, a także szkoła, usytuowana w kompleksie Chałupy 3. Obecna tam kadra specjalistów i entuzjastów tworzy Rodzinę i uczy kolejnych adeptów pięknej sztuki surfingu. Dodatkowym walorem przemawiającym na korzyść szkoły jest fakt, że kadra instruktorska sama bierze udział w różnego rodzaju zawodach. Wraz z Surf People można nauczyć się nie tylko surfingu czy kitesurfingu, ale także zajęć freestyle’owych czy poznać kite foil lub wing foil. Korzystając z dobroci szkoleń, w pakiecie mamy również sprzęt, niesamowite wrażenia, czy zapewniony nocleg w kempingu chałupy 3, oferującego zarówno przyczepy jak i pokoje.

Jeśli zatem chcesz spędzić czas w sposób niebanalnych, poznać sport i styl życia, rzucić się w wiry fal wraz z nutką adrenaliny -  warto rozważyć zapoznanie się z surfingiem. Piękna prywatna plaża, szum Bałtyku, pęd endorfin w ciele to coś, co może przekonać nawet zadeklarowanego domatora. Na pewno warto dać sobie szansę na nowe doświadczenia. Może skusisz się już w te wakacje?

Serwis centrumfitness.eu - Zadbaj o swoją kondycję i ciesz się piękną sylwetką

Na stronie znajdziesz plany treningowe oraz zasady odżywiania, które pomogą Ci osiągnąć cel - muskularną sylwetkę, plażową figurę lub zrzuć zbędne kilogramy.
Programy treningowe przeznaczone dla wszystkich niezależnie od tego czy są zawodowcami, trenują dla zdrowia czy po prostu hobbystycznie.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności