nazwy cwiczen po angielsku
opublikuj swoj tekst

Uroda i kosmetyka

Ocena użytkowników: 5 / 5

Kosmetologia w ostatnich latach poczyniła spore osiągnięcia zaprzęgając do pracy różne naturalne składniki w postaci wyciągów i ekstraktów roślinnych, minerałów i substancji biologicznie czynnych, które mają zbawienny wpływ na skórę. Na długiej liście preparatów różnego rodzaju znalazły się między innymi kosmetyki na cellulit. Z uwagi na charakter zmian, jakie powstają w tkance podskórnej preparaty wykazują działanie głównie w obszarze poprawiania kondycji skóry oraz przyspieszania metabolizmu. Specjalny żel czy dobry krem na cellulit pozwala na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej przez rozgrzewanie jej i zwiększanie potencjału energetycznego.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Piękny wygląd to nie tylko duży atut każdej kobiety, ale też o wiele lepsze samopoczucie i pewność siebie, dlatego problemy takie, jak pojawiający się cellulit potrafią spędzać sen z powiek. Dzięki rozwojowi kosmetologii, systematycznie prowadzonym badaniom i poszukiwaniu nowych substancji aktywnych dziś można powiedzieć, że istnieje wiele sposobów na usuwanie cellulitu.

Z drugiej strony pomarańczowa skórka występuje też znacznie częściej, co zapewne wynika ze specyfiki życia, większego stresu prowadzącego do hormonalnych zaburzeń oraz jedzenia niezdrowej przetworzonej żywności. Do najczęściej stosowanych sposobów na cellulit można zaliczyć:

  • Aktywność sportową, a zwłaszcza zajęcia na basenie.
  • Odpowiednio zbilansowaną niskokaloryczną dietę.
  • Preparaty kosmetyczne przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej i poprawiające kondycję skóry.
  • Profesjonalne zabiegi kosmetyczne: krioterapię, drenaż limfatyczny, masaże.
  • Masażery na cellulit, bieliznę modelującą.
  • Domowe sposoby, jak naprzemienne kąpiele, peelingi, masaże, maseczki.

Proponowane metody można łączyć zwłaszcza z dietą i aktywnością, która powinna być niezbędnym warunkiem programu zwalczania pomarańczowej skórki.

Ocena użytkowników: 0 / 5

jedno-ciastko-nie-robi-roznicyMetoda "małych kroków" w odchudzaniu to mit, twierdzą naukowcy. Zrezygnowanie z codziennego batonika do kawy albo chodzenie piechotą do pracy nie pomagają schudnąć.

To równanie zna każdy, kto kiedykolwiek próbował się odchudzać: żeby spalić pół kilograma tłuszczu, trzeba spalić 3500 kalorii. Wychodząc z tego założenia, ograniczając dzienne spożycie kalorii o 100, powinniśmy stracić prawie pół kilograma w ciągu 35 dni. Do takich "małych kroków" zachęcała Amerykanów sama Michelle Obama, ogłaszając plan walki z otyłością wśród dzieci.

Niestety, z licznych badań naukowych wynika, że drobne ograniczenie liczby spożywanych kalorii nie ma żadnego wpływu na wagę. Kiedy zrezygnujemy z jednego ciastka, albo wprowadzimy do swojego planu dnia trochę ruchu, w organizmie włączają się biologiczne i behawioralne procesy adaptacyjne, które znacznie redukują korzyści wypływające z naszych wysiłków.

Serwis centrumfitness.eu - Zadbaj o swoją kondycję i ciesz się piękną sylwetką

Na stronie znajdziesz plany treningowe oraz zasady odżywiania, które pomogą Ci osiągnąć cel - muskularną sylwetkę, plażową figurę lub zrzuć zbędne kilogramy.
Programy treningowe przeznaczone dla wszystkich niezależnie od tego czy są zawodowcami, trenują dla zdrowia czy po prostu hobbystycznie.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności