nazwy cwiczen po angielsku

Praktyczne uwagi na temat ćwiczeń i treningu

Ocena użytkowników: 0 / 5
 
praktyczne-uwagi-na-temat-cwiczen-i-treningu

Oprócz dobrze ułożonego planu treningowego ważne są również takie rzeczy jak dieta oraz regeneracja.

Regeneracja(odpoczynek) jest bardzo ważna, ponieważ trening jest tylko bodźcem dla mięśni, aby rosły. Jednak podczas treningu mięśnie są niszczone, a rosną właśnie podczas odpoczynku, czyli regeneracji Dlatego błędne jest myślenie, że "im więcej będę ćwiczył tym więcej urosnę".

Mięśnie, aby rosły potrzebują odpowiednich warunków do tego. Bez odpowiedniego odpoczynku nie możemy liczyć na to, że nasze mięśnie urosną. Odpowiednie warunki do tego, aby nasze mięśnie się rozwinęły to:

  1. Odpowiedni czas wypoczynku, ponieważ gdy brak nam tego nasze mięśnie przez długi czas nie rosną, niektórzy wtedy właśnie sądzą, że brakuje im odżywek. Jest to błędne myślenie, ponieważ wystarczy dobra dieta i spełnienie innych ważnych warunków.(a nie tylko bezmyślne ćwiczenie jednego i tego samego codziennie)
  2. Dobrze dobrana dieta, może skrócić czas regeneracji po treningu. Powinniśmy ułożyć ją w pierwszym naszym kroku na siłowni. Ustalamy jaki cel chcemy osiągnąć i układamy odpowiednią do niego dietę, biorąc również pod uwagę nasz plan treningowy. Zła dieta może być przyczyną zastojów, spadków w obwodach lub spadku energii. 
  3. W okresie regeneracji możemy wspomagać się również odnową biologiczną, czyli masaże, pływanie itp. Wystarczy np. raz w tygodniu iść na basen. 
  4. Ważny jest również sam trening, a raczej nasz plan treningowy.
Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?
 odzywki na mase mięśniową

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok