nazwy cwiczen po angielsku
opublikuj swoj tekst
Ocena użytkowników: 0 / 5
 

dieta-w-polaczeniu-z-treningiemWiele osób przekonało się na własnej skórze, że stosowanie diety nie zawsze prowadzi do gwarantowanych prze jej twórców rezultatów. Częstym błędem popełnianym przez osoby próbujące zrzucić zbędne kilogramy jest brak dostosowanego do diety treningu. Dzieje się tak dlatego, że im więcej uprawiamy sportu tym nasz metabolizm, przemiana materii jest szybsza i efektywniejsza. Wysiłek fizyczny prowadzi do pozbycia się nadwyżki kalorii z naszego organizmu, ale też różnych szkodliwych substancji, takich jak mocznik, czy amoniak. To one, w chwili kiedy odkładają się w komórkach tłuszczowych pod skóra tworzą znienawidzony przez wszystkie kobiety cellulit. Trening nie musi być oczywiście wylewaniem siódmych potów na siłowni. Najważniejsze by był przeprowadzany systematycznie i  wraz z upływem czasu stawał się coraz bardziej zaawansowany. Czasami wystarczy zmienić przyzwyczajenia i zamiast samochodem jeździć do pracy rowerem, wychodzić na długie spacery, korzystać ze schodów zamiast windy. To wszystko w połączeniu z dietą przyniesie na pewno dobre rezultaty.

 

Trening podczas odchudzania.

Jeśli dojdziemy do wniosku, że najwyższy czas aby zacząć odchudzanie musimy pamiętać, że odpowiednia dieta powinna być uzupełniona dostosowanym do niej programem ćwiczeń. Nie każdego stać jednak na drogie karnety do siłowni, chodzenie tam zajmuje ponadto wiele czasu, którego często nam po prostu brakuje. Istnieje jednak wiele rodzajów ćwiczeń, które z powodzeniem możemy wykonywać w naszych domach. Nie wymagają ponadto żadnych specjalistycznych przyrządów, tylko trochę silnej woli i systematyczności. Nie pochłoną także zbyt dużej ilości czasu, gdyż ich wykonywanie zajmuje przeważnie po kilka minut. Pierwszym z podstawowych ćwiczeń są tak zwane nożyce. Wszyscy zapewne wykonywali je na zajęciach z wychowania fizycznego już w szkole podstawowej. Okazuje się iż są one doskonałym ćwiczeniem na odchudzanie. Prawidłowe wykonywanie tego układu polega na powtórzeniu w trzech dwuminutowych seriach ruchów przypominających cięcie nożyc. Ruchy te trzeba wykonywać na trzech wysokościach, od niskiej do prawie prostopadłych do ziemi nóg. Przerwy między seriami powinny trwać około dziesięciu sekund.

 

Serwis centrumfitness.eu - Zadbaj o swoją kondycję i ciesz się piękną sylwetką

Na stronie znajdziesz plany treningowe oraz zasady odżywiania, które pomogą Ci osiągnąć cel - muskularną sylwetkę, plażową figurę lub zrzuć zbędne kilogramy.
Programy treningowe przeznaczone dla wszystkich niezależnie od tego czy są zawodowcami, trenują dla zdrowia czy po prostu hobbystycznie.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności