nazwy cwiczen po angielsku
opublikuj swoj tekst
Ocena użytkowników: 5 / 5
 

Nadwaga to w dzisiejszych czasach jeden z największych problemów. Wiele osób jest zmotywowanych i ciężko pracuje aby zbić wagę, jednak bardzo często to nie wystarczy i odpowiednie rezultaty nie nadchodzą.  Dlaczego? Otóż wynika to z braku wiedzy. Po prostu bardzo często korzystamy z niesprawdzonych diet dostępnych w internecie.

Diety te ograniczają zazwyczaj ilość przyjmowanego pożywienia, a co za tym idzie ilość składników odżywczych, które powodują, że nas organizm zaczyna dziwnie się zachowywać.  A przecież istnieje znacznie prostszy i bardziej bezpieczny sposób na zrzucenie kilogramów. Wystarczy tylko zastosowywać się do poniższych wskazówek, a efekty przyjdą same.

1) Staraj się jeść mało, ale często

Nigdy nie jedz do syta, po prostu najlepiej gdybyś jadła co trzy godziny. Niech to będzie śniadanie, obiad, kolacja i w międzyczasie dwie przekąski. Dzięki temu Twój metabolizm nie będzie wariował.

2) Nie pomijaj śniadania!

Jeżeli pominiesz śniadanie i głodna pójdziesz do pracy, zaczniesz obsesyjnie poszukiwać czegoś do zjedzenia, np. batonika, chipsy, a więc łatwiej ulegniesz pokusie spożycia niezdrowego jedzenia co z pewnością nie pomoże Ci schudnąć!

3) Spożywaj 80% zdrowego jedzenia

Jeżeli naprawdę zadbasz o to, aby spożywać 80% zdrowego jedzenia, to te 20% niekoniecznie zdrowego jedzenia nie powinno Ci przeszkodzić w zrzuceniu wagi. Pamiętaj jednak, aby tego pilnować.

4) Pij duże ilości wody niegazowanej

Powinnaś codziennie spożywać około 2 litrów wody niegazowanej (koniecznie niegazowanej!). Oczywiście nie chodzi tylko o picie samej wody, wszystkie inne napoje również są wskazane, ale o wodzie nie powinnaś zapominać. Woda wypłukuje toksyny z Twojego organizmu i sprawia, że lepiej się czujesz.

5) Jedz powoli

Staraj się delektować jedzeniem. Nigdy nie spożywaj posiłków w pośpiechu, dlatego, że zanim informacja dotrze do mózgu trwa to zazwyczaj około 20 minut. Jeżeli będziesz jadła w pośpiechu to znacznie szybciej odczujesz uczucie głodu.

Oto moje 5 zasad, do których koniecznie powinnaś się stosować Jestem przekonana, że jeżeli tylko zastosujesz się do tych wskazówek,  bardzo szybko zauważysz drobne zmiany nie tylko w swojej sylwetce, ale równie w samopoczuciu.

Serwis centrumfitness.eu - Zadbaj o swoją kondycję i ciesz się piękną sylwetką

Na stronie znajdziesz plany treningowe oraz zasady odżywiania, które pomogą Ci osiągnąć cel - muskularną sylwetkę, plażową figurę lub zrzuć zbędne kilogramy.
Programy treningowe przeznaczone dla wszystkich niezależnie od tego czy są zawodowcami, trenują dla zdrowia czy po prostu hobbystycznie.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności