nazwy cwiczen po angielsku

ABC Diety

Ocena użytkowników: 0 / 5
 

abc-dietyŻeby efektywnie schudnąć niezbędne są trzy rzeczy: dieta, ćwiczenia i motywacja! Ten artykuł pomoże Ci przygotować się do wyzwania, z którym musisz sobie poradzić! Pamiętaj, że pozytywne nastawienie i systematyczność są równie ważne co ćwiczenia i odpowiednie odżywianie.

Psychika - walka ze zbędnymi kilogramami na pewno nie należy do najłatwiejszych. Samo rozpoczęcie diety to zaledwie pierwszy krok do sukcesu. Najtrudniejszym będzie przetrwanie kryzysów, które w większości przypadków regularnie się pojawiają.

Motywacja to klucz do sukcesu! Pamiętaj, że aby udało Ci się zrzucić nadmiar kilogramów musisz chcieć tego Ty, a nie Twoja rodzina, bliscy czy znajomi. Dietetycy co raz częściej wskazują psychikę jako najczęstszą przyczynę niepowodzenia w odchudzaniu.

Proponujemy, abyś swoją dietę zaczął od wypisania korzyści z niej płynących na kartce i umieścił ją w takim miejscu żebyś mógł codziennie na nią spoglądać… Troszkę Ci pomożemy:

 • lepsze samopoczucie już po kilku dniach,
 • wzrost atrakcyjności u płci przeciwnej,
 • łatwiejsze spojrzenia w lustro,
 • lepsza kondycja fizyczna,
 • pozytywny wpływ na zdrowie

Ćwiczenia fizyczne - co prawda uda Ci się schudnąć na samej diecie, ale… No właśnie, jest pewne ale. Ćwiczenia fizyczne mają bardzo pozytywny wpływ na tempo i efekty diety.

Po pierwsze schudniesz znacznie szybciej! Pamiętaj, że aby „zrzucić” 1 kg musisz osiągnąć 7000 kcal deficytu. Wystarczy, że wychodząc na wieczorny spacer z psem codziennie pobiegasz 30 minut, a w ciągu tygodnia Twoim deficyt powiększy się o ponad 3000 kcal!
Po drugie Twoja sylwetka po zakończonej diecie będzie wyglądała znacznie lepiej! Częstym problemem po zakończonej kuracji jest nadmiar skóry oraz nie najlepszy jej wygląd. Ćwiczenia fizyczne wspomogą proces dopasowywania się skóry do Twojego ciała oraz znacznie ją ujędrnią. Dodatkowo wyrzeźbisz ładny zarys mięśni, który może stać się kolejnym atutem… Uwierz nam, warto!

Żywieniowe podstawy każdej diety:

 • jedz przynajmniej 5 posiłków dziennie i nie do syta,
 • jeśli musisz podjadać to tylko warzywa,
 • przed każdym posiłkiem wypij szklankę wody,
 • jedz powoli, pamiętaj że sygnał o sytości żołądka dociera do Twojego mózgu po kilu minutach,
 • pij bardzo dużo wody, która pomoże oczyścić Twój organizm i przyspieszy metabolizm,
 • unikaj słodyczy i słodzonych napojów gazowanych,
 • bądź wytrwały w swoich żywieniowych postanowieniach!

Oprócz podanych przez nas wskazówek pamiętaj, że dieta musi być odpowiednia dla Twojego organizmu. Nie spiesz się, czekaj na efekty, które po pewnym czasie będą zauważalne nie tylko na wadze, ale również przed lustrem!

Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?
hormon wzrostu

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok