nazwy cwiczen po angielsku
opublikuj swoj tekst
Ocena użytkowników: 5 / 5
 
Jak wybierać najlepsze soki? Sprawdź nasze porady!

Soki to bogactwo składników aktywnych pochodzących z owoców i warzyw. Właśnie dlatego nie może zabraknąć ich w zdrowej diecie. Jak wybierać najlepsze soki? Sprawdź nasze porady!

Dlaczego warto pić naturalne soki?

W sokach naturalnych wyciskanych z owoców i warzyw znajduje się mnóstwo cennych witamin i minerałów, antyoksydanty, flawonoidy, a także szereg innych wartościowych substancji. Właśnie dlatego określane są one również jako naturalne suplementy diety.

W diecie szklanka soku może zastąpić jedną porcję warzyw i owoców w ciągu dnia. Doskonale nadaje się przy tym do zaspokojenia pragnienia.

Zalety picia naturalnych soków:

  • uzupełniają poziomy witamin i minerałów
  • poprawiają prace układu pokarmowego
  • ułatwiają odchudzanie
  • zmniejszają zmęczenie i dodają energii
  • wspomagają pracę układu krwionośnego i serca
  • opóźniają procesy starzeniowe
  • dbają o kondycję włosów, paznokci i skóry
  • mają działanie antynowotworowe

Zdrowe soki – przygotowywać samemu czy kupować gotowe?

Soki można przygotowywać we własnym zakresie, ale również można kupować je obecnie jako gotowe.

Samodzielne tłoczenie soków najlepiej prowadzić za pomocą specjalnych wyciskarek wolnoobrotowych, które ze względu na specyfikę swojego działania pozwalają na zachowanie w sokach najważniejszych witamin i minerałów. Świeżo wyciskane soki są przy tym bardzo smaczne, chociaż mało trwałe, dlatego najlepiej przygotowywać je na bieżąco.

Druga opcja to soki kupowane jako gotowe. Najlepiej poszukiwać wtedy na półkach produktów określanych jako sok 100% bez konserwantów, który zawiera cenne składniki odżywcze bez sztucznych dodatków. Są to między innymi produkty jak sok malinowy, sok aloesowy, soki tłoczone z warzyw jak buraki. Do tej kategorii zaliczane są soki o krótkiej dacie przydatności do spożycia, a także soki, które mają dłuższą datę ważności. Takie soki poddawane są procesowi pasteryzacji, dzięki czemu są bezpieczne i trwałe.

Oczywiście, najlepiej soki tłoczyć samemu, jednak także gotowe soki bez konserwantów mogą skutecznie je zastąpić. Są wygodne w stosowaniu i nie wymagają sporej inwestycji w wyciskarkę.

Gdzie kupować naturalne soki 100% bez konserwantów?

Gotowe soki bez konserwantów są obecnie oferowane przez wiele firm, dlatego też można zakupić je bez problemów w wielu sklepach, w tym w popularnych marketach, dyskontach, a także w sklepach jak zielarnie, sklepy ze zdrową żywnością.

Ponadto pełne cennych składników odżywczych soki oferowane są przez sklepy internetowe – można wtedy zakupić je z wygodną dostawą wprost pod wskazany adres.

Serwis centrumfitness.eu - Zadbaj o swoją kondycję i ciesz się piękną sylwetką

Na stronie znajdziesz plany treningowe oraz zasady odżywiania, które pomogą Ci osiągnąć cel - muskularną sylwetkę, plażową figurę lub zrzuć zbędne kilogramy.
Programy treningowe przeznaczone dla wszystkich niezależnie od tego czy są zawodowcami, trenują dla zdrowia czy po prostu hobbystycznie.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności