nazwy cwiczen po angielsku

Trening personalny – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Ocena użytkowników: 5 / 5
 
Trening personalny – dlaczego warto

Każdy kto decyduje się na treningi z pewnością chce jak najszybciej osiągnąć widoczne efekty. Aby jednak było to możliwe, trzeba w odpowiedni sposób wybrać ćwiczenia dostosowane do zamierzonego celu, wykonywać je w prawidłowy sposób i systematycznie, a przy tym dbać o motywację.

Zaplanowanie treningu może okazać się problematyczne zwłaszcza w przypadku początkujących. Takie osoby chcące skutecznie pozbyć się nadwagi, wypracować zgrabną sylwetkę czy też zadbać o kondycję powinny więc zdecydować się na pomoc trenera personalnego.

Większa motywacja

Trening personalny to nic innego jak wykonywanie ćwiczeń pod okiem trenera. Profesjonalista najpierw ustala plan ćwiczeń na podstawie predyspozycji, możliwości i oczekiwań swojego podopiecznego, a następnie pokazuje jak wykonywać je w prawidłowy sposób. Taka współpraca to gwarancja większego bezpieczeństwa oraz ograniczenia kontuzji, a także możliwość skorzystania z fachowej wiedzy.

Wymieniając zalety treningów personalnych oczywiście nie można też zapominać o nieustannym wsparciu i motywacji do dalszego wysiłku. Dobry trener personalny to ogromna pomoc w dążeniu do obranego celu, jakim jest zgrabna sylwetka, rzeźba mięśni czy po prostu zdrowie. Dlatego też tak istotne znacznie ma wybór trenera personalnego. Powinna to być osoba stanowiąca autorytet i jednocześnie budząca nasze zaufanie.

Najlepiej, jeśli nie tylko posiada dużą wiedzę i doświadczenie, ale też sport jest dla niej prawdziwą pasją. Warto tu wspomnieć o jeszcze dwóch istotnych kwestiach – niektóry trenerzy specjalizują się w konkretnych dziedzinach, a więc np. modelowaniu sylwetki, budowaniu masy mięśniowej czy treningach kardio, co może być wskazówką podczas wyboru opiekuna. Pamiętajmy też, że dobry trener zwraca uwagę nie tylko na poprawne wykonywanie ćwiczeń, ale również na zbilansowaną dietę.

Indywidualne podejście

Cała uwaga profesjonalnego trenera poświęcona ćwiczącemu to z pewnością największa zaleta treningów personalnych. Na pierwszym spotkaniu fachowiec zazwyczaj przeprowadza wywiad ze swoim podopiecznym i zbiera istotne informacje dotyczące wagi, stylu życia, kondycji, żywieniowych przyzwyczajeń oraz celów, jakie chciałby osiągnąć ćwiczący. Na tej podstawie trener personalny może przygotować indywidualnie dostosowany do potrzeb, możliwości i oczekiwań swojego klienta harmonogram ćwiczeń pozwalający jak najszybciej uzyskać efekty.

Oprócz tego będzie on czuwał nad poprawnością wykonywanej aktywności, co z jednej strony również przekłada się na skuteczność, z drugiej zaś ogranicza ryzyko kontuzji. Warto przy tym wspomnieć o jeszcze jednym ważnym czynniku, który sprawia, że warto zastanowić się nad ćwiczeniami z trenerem personalnym, a jest nim motywacja. Umówione na siłowni spotkania to często najskuteczniejszy sposób, aby znaleźć w sobie siłę do treningu po ciężkim dniu w pracy lub też wcześniejszych pobudek.

Dobry trener ponadto dba, by ćwiczenia nie były monotonne i sprawiały przyjemność, nawet jeśli kosztują wiele wysiłku. Właśnie takich trenerów powinniśmy szukać!

Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?
 najlepsze dżywki

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok