nazwy cwiczen po angielsku

Kreatyna a budowa masy

Ocena użytkowników: 0 / 5
 
kreatyna-a-budowa-masy

Jeśli rozpocząłeś przygodę z treningiem fizycznym bądź uprawiasz jakąś dyscyplinę sportu, powinieneś wiedzieć na temat różnych form suplementacji. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów, a kreatyna jest bez wątpienia najlepiej rozpoznawanym suplementem, nawet przez osoby nie uprawiające sportu. Prawie „każdy” gdzieś słyszał o kreatynie.

Kreatyna pozwala na uwalnianie i magazynowanie energii, o czym można przeczytać w „Kiedy przyjmować kreatynę?” oraz „jak działa kreatyna”.

Kreatyna pozwala na osiąganie lepszych rezultatów podczas uprawiania sportu ponieważ pozwala na uwalnianie dodatkowej energii podczas ćwiczeń. Ta własność kreatyny, pozwala na wykonywanie większej ilości powtórzeń danego ćwiczenia co korzystnie wpływa na stymulację mięśni. Taka stymulacja powoduje zwiększenie syntezy białek w naszych mięśniach co skutkuje zwiększeniem ich masy. Dostarczenie dodatkowego „magazynu” energii w postaci kreatyny, pozwala również naszym mięśniom na szybszą regenerację. Dzięki temu, zregenerowane mięśnie mogą być częściej poddawane treningowi, co w perspektywie kilku tygodniowego treningu daje nam większą efektywność treningu.

Jednym z skutków stosowania kreatyny jest silniejsze „nawodnienie” mięśni, przez co w czasie przyjmowania kreatyny, więcej wody jest zatrzymywanej w organizmie co skutkuje „chwilowym” zwiększeniem masy ciała. Plusem takiego nawodnienia jest to, że takie środowisko sprzyja zarówno syntezowaniu białek jak i glikogenu co przekłada się na wzrost masy mięśniowej po cyklu kreatynowym.

Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok