nazwy cwiczen po angielsku
opublikuj swoj tekst
Ocena użytkowników: 0 / 5
 
Otręby - dlaczego warto je jeść

Otręby to przede wszystkim produkt bogaty w błonnik i wiele innych drogocennych mikroelementów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Tyle słyszy się o otrębach, ale mało, kto wie czym tak naprawdę są. Otręby to łuska otaczająca bezpośrednio owoc ziarna danego zboża, a samo zboże pozbawione otrębów traci niemal wszystkie swoje najlepsze składniki odżywcze w tym prawie w 100% błonnik.

Otręby zazwyczaj usuwane są w procesie mielenia zbóż, dlatego tak często w wielu dietach jako zdrowszą alternatywę dla zwykłego chleba polecane są chleby z wypieków z mąk gruboziarnistych czyli nie pozbawionych do końca otrębów.

Jeżeli chcesz się zdrowo odżywiać i zadbać o swój organizm, a przy tym zrzucić kilka zbędnych kilogramów to powinieneś jak najszybciej włączyć do swojej diety otręby. Dodatkowo błonnik, który dostarczają otręby pomoże zlikwidować zaparcia i przywróci naturalną florę bakteryjną w Twoich jelitach, co jest podstawą w procesie zdrowego odżywiania.

Jedzenie otrębów sprzyja również hamowaniu powstawania wielu chorób z zakresu trawienno-jelitowych, ale również znacznie obniża ryzyko takich chorób jak np. cukrzyca.

Otręby można spożywać pod wieloma postaciami jak również urozmaicać nimi inne potrawy. Zapraszamy do eksperymentowania.

 

Serwis centrumfitness.eu - Zadbaj o swoją kondycję i ciesz się piękną sylwetką

Na stronie znajdziesz plany treningowe oraz zasady odżywiania, które pomogą Ci osiągnąć cel - muskularną sylwetkę, plażową figurę lub zrzuć zbędne kilogramy.
Programy treningowe przeznaczone dla wszystkich niezależnie od tego czy są zawodowcami, trenują dla zdrowia czy po prostu hobbystycznie.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności