nazwy cwiczen po angielsku

Kiedy przyjmować kreatynę?

Ocena użytkowników: 5 / 5
 
kiedy-przyjmowac-kreatyne

Kreatyna jest bardzo popularnym suplementem wśród sportowców. Prace nad jej udoskonalaniem trwają od wielu lat i w tym czasie na rynku pojawiło się wiele produktów kreatynowych różniących się od siebie działaniem, składem oraz „domieszkami” dodawanymi do kreatyny w celu wzmocnienia działania suplementu.

Na pytanie, kiedy przyjmować kreatynę, nie ma jednoznacznej i prostej odpowiedzi. Zdania na ten temat są często podzielone, a wiele osób ma własne „teorie” na ten temat. Nawet na opakowaniach różnych kreatyn można znaleźć inne wskazania co do czasu przyjmowania kreatyny.

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu przyjmowania kreatyny, jest rodzaj i moment spożywania posiłków. Pomocna tutaj będzie wiedza, jak różne produkty wpływają na efektywność przyjmowania kreatyny, a niektóre z nich wpływają obojętnie, inne z kolei mogą doprowadzić do tego, że kreatyna nie będzie działać jak należy.

Kiedy więc brać kreatynę?

Zgodnie z zaleceniami producentów, kreatynę należy brać kilka razy dziennie, aby utrzymywać jej stężenie w organizmie. Przyjmowanie kreatyny rano, po przebudzeniu może mieć pozytywny efekt z tego względu, że komórki naszego „wygłodniałego” organizmu, będą absorbowały wszystko co im podamy. Zaaplikowanie kreatyny w tym momencie, spowoduje, że duża jej część zostanie zaabsorbowana przez komórki mięśniowe.

Pozostaje jednak dylemat, czy przyjmować kreatynę przed treningiem, czy po treningu. Jak to często bywa, zdania są podzielone.
Osoby hołdujące hipotezie, żeby przyjmować ją przed treningiem, jako argument podają, że przyjęcie kreatyny ok 1 do 1,5 godziny przed treningiem, spowoduje, że kreatyna krążąca w naszym krwiobiegu, będzie podczas ćwiczeń, uzupełniała jej braki w naszych mięśniach.
Z kolei osoby twierdzące, że „lepiej po treningu”, powołują się na to, że po treningu nasz organizm potrzebuje uzupełnienia wielu składników, które zostały zużyte podczas treningu, wchłaniając wszystko co im się podsunie, w tym także kreatynę.

Nie jest jednak zalecane przyjmowanie kreatyny w krótkich odstępach czasu, tj przed treningiem jak i zaraz po treningu

 

Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok