nazwy cwiczen po angielsku

Czy odżywki są groźne dla młodzieży?

Ocena użytkowników: 5 / 5
 
Czy odżywki są groźne dla młodzieży

Bardzo często rodzice w dobrej wierze starają się chronić swoje dorastające dzieci przed odżywkami, suplementami diety, a przede wszystkim przed sterydami. Na ogół nie odróżniają tych specyfików i nie wiedzą nic na ich temat. Warto, więc zapoznać się z suplementami diety przeznaczonymi dla młodych ludzi i przekonać rodziców, że mają one także pozytywną stronę.

Odżywki węglanowe dla nastolatków

Odżywki węglanowe zwane także, jako izotoniki są produktami, które uzupełniają płyny w organizmie. Dodatkowo specyfiki te zawierają wiele składników mineralnych, między innymi sód, magnez i potas. Jeśli składniki są odpowiednio zbilansowane, to płyn idealnie się przyswaja, zaś efekty ćwiczeń fizycznych są o wiele lepsze – uważa specjalista ds. żywienia Piotr Kermes, ekspert kfd.plZaleca się je przede wszystkim osobom młodym, zarówno w trakcie, jak i krótko po wysiłku. Odżywki węglowodanowe są produktami, które zawierają szereg cennych minerałów oraz witamin, dlatego doskonale wpływają na prawidłowe funkcjonowanie młodego organizmu.

Aminokwasy

Nastolatki, którzy żyją aktywnie potrzebują do prawidłowego funkcjonowania organizmu wielu związków, m. in. aminokwasów. Ich skuteczność jest o wiele wyższa, aniżeli białka, ponieważ szybciej przyswajają się i odżywiają organizm. Produktów zwierających w składzie aminokwasy jest na rynku obecnie bardzo wiele, różnią się one od siebie właściwościami, dlatego warto sięgać jedynie po pewne i sprawdzone specyfiki.
Jak więc właściwie wybrać dla siebie preparat zawierający aminokwasy? Na pewno będzie łatwiej, jeśli zapoznamy się z podziałem aminokwasów i rolą, jaką pełnią w naszym organizmie.

Aminokwasy proste
Aminokwasy proste to zestaw dwudziestu aminokwasów, których zadaniem jest dostarczenie do naszego organizmu odpowiedniej ilości budulca. Osobom młodym w tym przypadku wystarczy jedynie odżywka białkowa, która znakomicie spełnia swoją rolę, jest zdrowa i stosunkowo tania.

BCAA
BCAA znane są, jako aminokwasy rozgałęzione, w których skład wchodzi: leucyna, walina oraz izoleucyna. Głównym zadaniem tych aminokwasów jest hamowanie katabolizmu oraz aktywne wspomaganie organizmu. Ten rodzaj aminokwasów może zażywać osoba w każdym wieku, albowiem jest to suplement niezwykle przydatny.

Glutamina
Glutamina jest substancją szczególnie wskazaną dla ludzi młodych. Związek ten doskonale wspomaga regenerację naszego organizmu, podnosi poziom hormonu wzrostu, a także pozytywnie wpływa na sen i odpoczynek. Jest to, więc idealny produkt dla dojrzewającego nastolatka.

Odżywki i suplementy diety, wymienione wyżej bez wątpienia znakomicie działają na młody organizm, sprawiają, że lepiej funkcjonuje, a co więcej wszystkie niedobory zostają zniwelowane. Pamiętać jednak należy, że każdy organizm ma inne potrzeby, dlatego suplementy i odżywki muszą być starannie dobrane i konsultowane z dietetykiem. W przeciwnym razie zamiast pomóc mogą zaszkodzić.

Autor: Aneta Rachwał-Adamczyk

http://kfd.pl

 

Pin It
Zainteresował Cię ten artykuł?
 najlepsze dżywki

Serwis centrumfitness.eu prezentuje bazę klubów fitness i siłowni z całej Polski. Każdy wpis przed dodaniem jest moderowany, dzięki czemu nasza baza jest aktualna i rzetelna. Podstrona klubu fitness czy siłowni składa się zarówno z danych adresowych, jak również zdjęć, opinii użytkowników, cennika oraz wielu więcej. Jeśli więc szukasz klubu sportowego, fitness, czy siłowni to zapraszamy do przeglądania ich w naszym serwisie, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób znajdziesz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok