nazwy cwiczen po angielsku
opublikuj swoj tekst
Ocena użytkowników: 5 / 5
 
Rowerek stacjonarny. Jaki model wybrać?

Rower stacjonarny to jeden z najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń domowych. Pozwala w stosunkowo prosty sposób przeprowadzać treningi cardio i tym samym zadbać o kondycję oraz sylwetkę. Na rynku dostępne są różne rowery stacjonarne. Który z nich okaże się najlepszym zakupem? Jak wybrać najlepszy rower stacjonarny? Te kwestie omawiamy w kolejnych akapitach.

Rowerek stacjonarny - jaki wybrać? Co znaczy "dobry rower treningowy"?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co oznacza "dobry rower stacjonarny". By eksploatacja sprzętu była bezproblemowa i przyjemna, przed jego zakupem powinniście dokładnie zapoznać się ze specyfikacją. Szczególne znaczenie mają następujące cechy i parametry:

  • waga koła zamachowego - im jest wyższa, tym efektywniejsze i płynniejsze będą ćwiczenia;
  • regulacja siodełka pozwalająca na dopasowanie do wzrostu użytkownika;
  • maksymalne obciążenie rowerka dobrane pod kątem waszej masy ciała;
  • konstrukcja - jeśli ważna jest dla was oszczędność miejsca, postawcie na rower stacjonarny składany.

Rower stacjonarny - jaki kupić? Rower pionowy vs poziomy

Kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze roweru stacjonarnego to jego budowa. Wyróżniamy dwa podstawowe typy tego sprzętu - poziome oraz pionowe. Rower poziomy zajmuje wprawdzie więcej miejsca, ale doskonale sprawdza się w przypadku osób z otyłością lub chorobami stawów oraz układu krążenia. Modele pionowe to natomiast opcja dla osób bez tych schorzeń, szukających roweru zajmującego niewiele miejsca. 

Rower treningowy - jak wybrać? Rower stacjonarny - magnetyczny czy mechaniczny?

Szukając odpowiedzi na pytanie "rowerek stacjonarny jaki wybrać?", uwagę zwróćcie też na rodzaj koła zamachowego. Pod tym względem można wyróżnić dwa typy rowerów:

  • rower treningowy magnetyczny dla użytkowników planujących zaawansowane treningi;
  • rower mechaniczny - podstawowy rodzaj rowerów stacjonarnych, przeznaczony do niezbyt intensywnych treningów.

Który rower stacjonarny kupić? Dla kogo jest rower spinningowy?

Planując kupić rower stacjonarny warto zwrócić uwagę na zalety oferowane przez rowery spinningowe. To specyficzny typ roweru pionowego, którego konstrukcja jest przystosowana do długiej pracy pod dużymi obciążeniami. Dlatego doskonale nadaje się dla osób planujących wyczynowe treningi. Sprawdza się również jako zimowa alternatywa dla roweru szosowego (umożliwia przyjęcie pozycji podobnej do tej w jeździe na czas lub triathlonie). 

Rower magnetyczny, mechaniczny czy spinning? Co wybrać?

Odpowiedź na pytanie o to, jaki stacjonarny rower treningowy nie jest jednoznaczna. By zapewnić sobie komfortowy trening, ale też umożliwić osiągnięcie zaplanowanych celów, powinniście wziąć pod uwagę rodzaj ćwiczeń, swój stan zdrowia i parametry ciała, a także warunki lokalowe. 

Serwis centrumfitness.eu - Zadbaj o swoją kondycję i ciesz się piękną sylwetką

Na stronie znajdziesz plany treningowe oraz zasady odżywiania, które pomogą Ci osiągnąć cel - muskularną sylwetkę, plażową figurę lub zrzuć zbędne kilogramy.
Programy treningowe przeznaczone dla wszystkich niezależnie od tego czy są zawodowcami, trenują dla zdrowia czy po prostu hobbystycznie.

Zgłoś błąd w działaniu strony
lub podziel się z nami uwagami
na temat jej funkcjonalności